25 квітня семінарійне Братство святого священномученика Йосафата, архиєпископа Полоцького, відвідало одну з найвеличніших святинь нашої землі – Свято-Успенську Почаївську Лавру. Одразу після прибуття на Почаївську гору, Братство вирушило у підземний храм для поклоніння святим мощам преподобних Іова та Амфілохія Почаївських. Приклонившись до мощей, братчики перейшли в Успенський Собор, де помолилися перед іншими святинями Лаври: чудотворною Почаївською іконою Богородиці, відбитком на камені стопи Пресвятої Діви, яка чудесно об’явилась на цьому місці у XV столітті (з цього сліду досі витікає цілюща свята вода) та частиною чесного і животворящого Хреста Господнього. Опісля Братство зробило невелику екскурсією територією монастиря, милуючись почаївськими краєвидами та милозвучним передзвоном, який лунав з лаврської дзвіниці. Брати мали нагоду побачити п’ятий по величині дзвін у світі, який важить 11,5 тонн, а його звук можна почути на віддалі 10 кілометрів. Після цього прочани вирушили до Свято-Духівського Скиту, який розташований недалеко від Почаївської Лаври. У монастирських храмах братчики мали змогу приклонитись до місцевих святинь: мироточивої глави, ікони з Києво-Печерської Лаври, частиці мощей преподобного Серафима Саровського і каменя, на якому він молився, хреста Микити Стовпника і його сльозоточивого образу. До слова, на території Скиту розташований найглибший колодязь у Європі, глибина якого сягає 97 метрів.

Після від’їзду з Почаєва Братство вирушило до Скиту святої праведної Анни, матері Пресвятої Богородиці, де витікає цілюще джерело, яке ніколи не замерзає, та розташована купіль зі святою водою, у якій паломники можуть обмитися для зцілення тілесних недуг. Помолившись у монастирському храмі та набравши цілющої святої води, Братство вирушило до семінарії. По дорозі прочани заїхали в музей Патріарха Йосифа (Сліпого), що в с. Заздрість (Тернопільська область). Настоятелька місцевого монастиря з радістю провела для братчиків коротку екскурсію музеєм і пригостила їх перед дорогою.

Наостанку можна ствердити, що поїздка для членів Братства св. свящмуч. Йосафата була дуже цікавою і захоплюючою та принесла неабияку духовну користь, адже перебуваючи у цих святих місцях братчики відчули себе немовби в іншому світі, де Бог є близьким до кожного та безмірно уділяє всім Свою благодать.

Ростислав Смірнов,
член Братства св. свящмуч. Йосафата,
архиєп. Полоцького

Вгору