З 26 по 28 лютого у місті Новояворівську (Львівська область) під патронатом Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ відбулася ІІ післясоборова конференція «Собор триває – Молодь у парафії». У конференції взяло участь близько 60 учасників: представники молодіжних єпархіальних комісій, лідери та голови різних молодіжних християнських спільнот та організацій УГКЦ. Івано-Франківську єпархію на конференції представляли голова ТУСК «Обнова» Степан Твердохліб, представник молодіжної комісії Івано-Франківської єпархії, викладач кафедри релігієзнавства Прикарпатського Національного Університету ім. В. Стефаника Олег Савчук та голова Братства святого священномученика Йосафата, архиєпископа Полоцького, Івано-Франківської Духовної Семінарії Михайло Вацеба.

Програма конференції охоплювала три сесійні дні. У перший день відбулись представлення доповідей та презентації усіх молодіжних християнських спільнот та організацій, які взяли участь у конференції. Доповідь про молодь на парафії та діяльність семінарійного Братства св. свящмуч. Йосафата представив його голова Михайло Вацеба. Другий день розпочався Божественною Літургією, після якої була праця у групах. Учасники конференції поділились на три групи, кожна з яких розглядала різні аспекти проблеми заангажування молоді до активного парафіяльного життя. Після обіду були підведені підсумки праці у групах. На завершальній підсумковій зустрічі був присутній єпископ-помічник Київської архиєпархії Преосвященніший Йосиф (Мілян), який свого часу був головою Патріаршої комісії у справах молоді. Владика Йосиф зазначив, що для Церкви завжди актуальним є питання виховання молодого покоління. На закінчення другого дня відбувся святковий фуршет, під час якого делегати конференції мали змогу ближче познайомитися.

Завершилась конференція у неділю Божественною Літургією і сніданком. Всі учасники залишились задоволеними спільними напрацюваннями та наведеними новими контактами з різними молодіжними спільнотами. Насамкінець хочеться зазначити, що подібні зустрічі є чудовою можливістю проаналізувати актуальні проблеми сьогодення та спільними зусиллями шукати шляхи їх вирішення.

Михайло Вацеба,
голова Братства св. свящмуч. Йосафата,
учасник конференції

Вгору