Із 11 по 13 грудня у селі Вістова (Калуський район) під патронатом міського голови Івано-Франківська Віктора Анушкевичуса відбувся ІV молодіжний форум громадських організацій нашого міста. У форумі взяло участь близько 150 представників 27 молодіжних організацій. Також на цьому заході була присутня делегація Молодіжної комісії Івано-Франківської єпархії УГКЦ, до складу якої входили представники християнських молодіжних організацій, в тому числі й Братства святого священномученика Йосафата, архиєпископа Полоцького (Івано-Франківська Духовна Семінарія).

Програма форуму охоплювала три сесійні дні. У перший день відбулись презентації всіх молодіжних організацій – учасників форуму. Про діяльність семінарійного Братства св. свящмуч. Йосафата доповів голова Михайло Вацеба.

Другий день форуму розпочався пленарним засіданням, яке відкрив мер міста Івано-Франківська Віктор Анушкевичус, який нагородив лідерів молодіжних організацій подяками міського голови. Опісля почалась робота в секціях. Було розглянуто питання злагодженої співпраці молодіжних організацій Івано-Франківська у реалізації спільних проектів. Після обіду розпочалися «андріївські вечорниці», бо третій день форуму співпав зі святом св. апостола Андрія Первозванного. На вечорницях молодь змогла продемонструвати свою обізнаність із традиціями та фольклором українського народу. Після цього розпочалась культурно-розважальна програма.

Третій день форуму розпочався із Божественної Літургії, яку відслужив о. Зиновій Слоїк, представник Молодіжної комісії Івано-Франківської єпархії УГКЦ. Під час проповіді о. Зиновій наголосив на важливості активної участі кожного християнина у житті Церкви та закликав усіх учасників форуму шукати допомоги у скрутних обставинах життя тільки у Бога.

Форум завершився сніданком, на якому було підведено підсумки спільної праці учасників.

На закінчення слід зауважити, що в нашому місті є дуже багато активних громадських молодіжних організацій, яким небайдуже майбутнє нашої держави. Вони виступають проти шкідливих звичок, куріння, алкоголю та протидіють розпусті, поширенню ВІЛ-СНІДу тощо. Але на цьому форумі, на жаль, не було видно доброго прикладу реалізації цих ідей. Самі ж учасники в своїй більшості чомусь не дуже переконливо проявили себе щодо своїх моральних позицій. Серед них можна було почути лайливі слова, нецензурну лексику; їх можна було побачити із цигаркою та у нетверезому стані. На дискотеці розважались усі, а на недільну Літургію із 150 учасників прийшло лише 11 чоловік.

Звісно, що такий рівень моральності серед нашої «молодіжної еліти», як її назвав мер, не може нас тішити. Тому Братство св. свящмуч. Йосафата, архиєп. Полоцького, закликає усіх людей доброї волі молитися за майбутнє нашої нації – нашу молодь. А ми, зі свого боку, будемо зі всіх сил працювати, щоби якнайбільше української молоді почуло Боже слово через волонтерську і місійну працю наших семінаристів у школах та вищих навчальних закладів міста Івано-франківська.

Михайло Вацеба,
голова Братства св. свящмуч. Йосафата,
архиєп. Полоцького,
учасник ІV молодіжного форуму
громадських організацій міста Івано-Франківська

Вгору