Серед чарівних місцин нашого краю досить цікаву історію має урочище Підлюте (Рожнятівський район Івано-Франківської області). Воно було засноване митрополитом Сильвестром (Сембратовичем) у 1892 році. Свого часу сюди вчащав митрополит Андрей (Шептицький), тому зараз реколекційний центр, який знаходиться на території урочища, носить його ім’я. У радянські часи Підлюте було місцем відпочинку вищої номенклатури Комуністичної партії. Щойно за часів незалежної України урочище повернулось у власність Церкви. На сьогоднішній день у Підлютому проводиться реколекції для духовенства Івано-Франківської єпархії, зрідка – синодальні наради  ієрархії УГКЦ. Сюди приїжджають багато туристів як із різних куточків нашої держави, так і з-поза її меж. Чарівна природа карпатських гір, чисте повітря, цілюща джерельна вода – все це змогли належно оцінити семінаристи Івано-Франківської Духовної Семінарії – учасники Братства св. свящмуч. Йосафата, архиєпископа Полоцького, які по благословенню Преосвященного Владики Софрона (Мудрого) з 2 по 4 жовтня проводили дні рекреації в Підлютому.

Звичайно, що для християн навіть відпочинок повинен бути на славу Божу. Тому брати-семінаристи поєднували тілесну рекреацію із духовними практиками. Окрім прогулянок, різноманітних ігор та перегляду фільмів, браття збирались на спільні богослужіння у храмі, який побудований на території урочища. Спільні моління надавала особливого забарвлення подальшому відпочинку та наповнювали душі почуванням Божественної благодаті. Особливо учасникам Братства сподобалось мозаїчне оздоблення церкви, виконане послідовниками школи видатного богослова та чудового іконописця Марка-Івана Рупніка. Храм в Підлютому всередині увесь покритий мозаїкою, тому в Україні аналогів йому немає. Біля церкви споруджено дзвіницю, тож семінаристи мали змогу ознайомитися із уставними приписами про дзвін на богослужіннях та попрактикуватися у дзвонінні. Милозвучний благовіст розносився по горах, закликаючи «всяке дихання» прославляти Господа.

Відпочинок у Підлютому носив також і навчальний характер. Учасники Братства ділилися досвідом у проведенні волонтерського служіння, вивчали різноманітні методичні ігри, які дозволять їм у майбутньому оптимізувати свою діяльність серед молоді у школах, інтернатах та літніх таборах.

У суботу 3 жовтня семінаристи приготували смачний і запашний шашлик. За спільним столом відбулось обговорення плану діяльності Братства на І семестр 2009/10 навчального року. Опісля застілля продовжилось у невимушеній атмосфері. Звук сопілки, українські пісні, жарти та сміх – так закінчувався другий день відпочинку.

Рекреації семінаристів закінчилися у неділю утренею та урочистою Божественною Літургією, яку супроводжували своїм співом учасники хорової секції Братства.

На жаль, час спливає дуже швидко і непомітно, тому братам-семінаристам було трохи сумно покидати цю благословенну Богом місцину. Однак, повертаючись назад до Семінарії, всі були повні незабутніх вражень, щасливі та веселі, адже мали можливість такою дружньою спільнотою під покровом святого священномученика Йосафата перебувати серед прекрасної карпатської природи в урочищі Підлюте – частинці раю на землі.

Ясеницький Юрій,
учасник Братства св. свящмуч. Йосафата, архиєпископа Полоцького,
V курс

Вгору