Згідно статуту Братства святого священномученика Йосафата наша спільнота має свою печатку, герб та хоругву. Посилаючись на рішення управи та загальних зборів Братства, печатку та герб вирішено змінити. Для всіх членів спільноти був проведений конкурс для представлення своїх пропозицій щодо того, якою вони б хотіли бачити майбутню символіку Братства.

Переможцем конкурсу стала авторська праця учасника Братства, студента V-го курсу Івана Дутки. Брат Іван, маючи неабиякі здібності до малювання, також є   головою літургічної секції при Братстві використав свої знання і чудово підібрав символіку до композиції майбутньої печатки та герба, яка б відповідала меті та місії Братства.

Отже, стару печатку на якій була зображена символіка Берестейської унії, за ідею якої і віддав життя священномученик Йосафат, була замінена наступною композицією. На новій печатці у центрі, по-вертикалі є зображена чаша та Архієрейська мітра, як символ повноти священства, якою був наділений святий Йосафат та символ “чаші терпінь” яку до кінця випив Архієпископ Полоцький, сповна виконавши слова із Євангелії: “Чашу мою ви питимете і хрищенням, що я ним хрищуся будете христитися” (Мт.20.23). Уже на цьому фоні було також зображено хрестовидно до чаші пальмову гілку як символ мучеництва та перемоги і сокиру, що стала знаряддям вбивства священномученика Йосафата.

Основна центральна композиція по правому боці була обрамлена пшеничним колоссям, а по лівому – виноградною лозою. Така символіка є традиційною у Церкві та означає найперше Пресвяту Євхаристію та саму Церкву як містичне тіло Христове, Церкву живу, якою є кожен із нас.

Дуже було важливо підкреслити у цій печатці саме те, що вона представляє семінарійне Братство, яке стоїть на сторожі виховання та формації майбутніх священнослужителів, провідників Церкви. Тому у самому підніжку композиції на зображеній стрічці було вміщено напис на грецькій мові:”Ви є світло світу” (М.т. 5,14). Саме священник у Церкві має нести людям світло Євангельської Благовісті і запалювати цим світлом усіх людей.

Завершальним акордом печатки став напис по колу, що здійснений в церковно-словянському друці: ”Братсьво святого священномученика Йосафата Архієпископа Полоцького Івано-Франківської Духовної Семінарії”.

Стосовно старого герба, на якому був зображений лик священномученика Йосафата, то його замінено тією ж символікою, що й на печатці, але у кольоровій обробці, що зображена на червоному фоні прямокутної форми.

Отже, управа Братства та усі члени спільноти щиросердечно складають подяку брату Івану Дутці за його працю для добра Братства. І напевно, що найкращою подякою для нього буде те, що його праця стане частиною історії нашої спільноти та гарним свідченням жертвенності для розвитку  Братства.

Призентація нової печатки та герба відбулася 2.09.09 в Івано-Франківській Духовній Семінарії.

Вгору