«Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори – це віра й наука»

 (Патріарх Йосиф Сліпий)

30 листопада у стінах Івано-Франківської Духовної Семінарії відбулася презентація диску з інтелектуальними працями Йосифа Сліпого, яка була проведена в рамках заходів, щодо вшанування 125-ліття з дня народження Патріарха. Презентацію провели  о. Марко Семеген -  президент релігійної асоціації для українців католиків у Римі «Свята Софія»  та віце-ректор собору Свята Софія  о. Андрій Солецький.

Розпочалася презентація із спільної молитви. Тоді семінарійна спільнота радо вітала гостей з Риму і представників місцевої влади. Семінарійний хор супроводжував презентацію співом, а саме виконав декілька духовних композицій.

Першим до слова запросили о. Марка, котрий розповів про тернистий шлях Патріарха Йосифа, а також про його обширну діяльність в Римі. Розповідаючи про Йосифа Сліпого, отець промовив до братії: «Бог посилає лікарів, що можуть співтерпіти і нести з нами хрест». Отець Марко відзначив мудрість і далекоглядність Патріарха у всіх його вчинках.

Другим до слова був запрошений о. Андрій, котрий детально розповів про наповнення диску, який презентувався. Він детально окреслив матеріали, які є на носієві, а саме інтелектуальні роботи владики Йосифа і його листи. Отець наголосив, що цей диск є для інтелектуального збагачення кожного, оскільки вміщає в собі велику кількість корисної і цікавої інформації. Гостей було нагороджено митрополичою грамотою з нагоди приїзду та за колосально велику працю, яку проводить релігійна Асоціація Свята Софія для українців католиків по всьому світу.

На завершення ректор ІФДС прот. Олесь Будзяк щиро подякував отцям і всім присутнім за ту колосальну працю, яку вони виконали, щоб світ побачив інтелектуальну спадщину Патріарха Йосифа Сліпого.

Довідка:

«Релігійна Асоціація СВЯТА СОФІЯ для українців католиків» —  засноване 21 квітня 1974 року Патріярхом Йосифом Сліпим, а сьогодні продовжує свою діяльність в дусі заповіту свого засновника, підтримуючи його матеріяльні, духовні та наукові надбання як на поселеннях, так і в Україні. Затверджене декретом кардинала А. Дель'Аква, Генерального Вікарія Папи Павла IV, в якому дослівно сказано: "Бажаючи закріпити традиційні зв'язки християнської єдності між Римом і вірними католикам славної Української Нації, згідно з бажанням Кардинала Сліпого, Верховного Архієпископа Львова — Українців, за згодою Святої Столиці, закомунікованої Державним Секретаріатом Його Святости документами з 10 січня 1974 року ч. 145675 і 17 жовтня 1974 року ч. 168888 — постановляємо — на основі канонів 100, 684 і наступних Кодексу Канонічного права створення морального тіла (персона моралє «Релігійної Асоціації „Свята Софія“ для католиків українців» і апробуємо статут залучений до цього декрету.

На підставі даного акту церковних властей згадана Асоціація  була правно оформлена нотаріальним актом визнана Декретом Президента Італійської республіки.

стаття: Святослав Коткевич
фото: Роман Везучий

Інформаційний центр ІФДС

Блоги + Інтерв'ю

Thumbnail Дві тисячі років тому дорога між Вифлеємом та Єрусалимом була наповнена вигуками погоничів, криками тварин і скрипом коліс. Благочестиві паломники і діловиті негоціанти, суворі римські...
Thumbnail Які у Вас були передчуття, коли Ви вперше їхали в зону, де відбуваються військові дії? Перша поїздка в зону бойових дій, це було таким дуже чітким кроком у невідоме. В моєму особистому досвіді...
Thumbnail З 21 по 23 жовтня в Івано-Франківській духовній семінарії ім. свщмч. Йосафата відбулись Дні духовної віднови, які проводив ігумен монастиря  Царя Христа, що в м. Івано-Франківську – ієрм....
Thumbnail Серед вірних УГКЦ шириться шпаргалка – інакше її не назвати – під сенсаційним заголовком «Мерзота запустіння: Маніпулювання Божим Милосердям». Якби це була «бумажка», яку зазвичай хулігани...
Go to top