Сьогодні, 1 листопада, Українська Греко-Католицька Церква згадує сімдесять третю річницю з дня смерті Праведного Митрополита Андрея Шептицького ЧСВВ. З цієї нагоди в Івано-Франківській Духовній Семінарії було відслужено Заупокійну Божественну Літургію та панахиду за цю визначну людину, «світича» віри Української Греко-Католицької Церкви. 

27 жовтня в приміщенні Івано-Франківського Богословського Університету імені Івана Золотоустого розпочалася офіційна частина ІV Міжсемінарійної науково-практичної конференції на тему: « Отець Єремія Ломницький та шлях до святості Станіславівських новомучеників».

ФОТОГАЛЕРЕЯ           ВІДЕОГАЛЕРЕЯ                                      

Семінарійний гурт «Εφφατά» створений у грудні 2013 року з ініціативи на той час ще братів- першокурсників, які мали щире бажання співати на славу Божу. Ініціаторами створення колективу були брат Михайло Макар та брат Любомир Мисак, які, захопившись ідеєю створення гурту, обрали ще двох його учасників. І в першому складі гурту були:

Любомир Мисак – перший тенор

Богдан Будзяк – другий тенор

Михайло Макар – баритон

Павло Віра – бас

Спочатку гурт обмежувався тільки співом Божественних Літургій та інших богослужінь.

У травні 2015 року, другий тенор – Богдан Будзяк поїхав продовжувати навчання за кордоном, натомість колектив обрав нового учасника, яким став Іван Харевич.

У жовтні 2015 гурт «Εφφατά» розширив свою діяльність і до репертуару богослужінь додалися ще вокальні та інструментальні концерти.

В часі Великого Посту 2016 та 2017 років гурт відвідав парафії Української греко-католицької церкви у різних куточках України, а саме: Івано-Франківську, Чернівецьку, Тернопільську, Львівську та Волинську області - де мали можливість молитовно розважати над Страстями Христовими.

В часі Різдвяних свят 2017 року, учасники колективу, разом із віце-ректором Івано-Франківської Духовної Семінарії протоієреєм, доктором Андрієм Чорненком вітали із Різдвом Христовим  наших українців, які емігрували до Іспанії та Італії.

26-27 січня 2017 року гурт «Εφφατά» мав можливість стати учасником Всеукраїнського Різдвяного фестивалю «Студентська коляда» у м.Києві та нагороджені почесною грамотою фестивалю. Того ж дня брати семінаристи маючи унікальну нагоду відвідали уже блаженної пам’яті Архієпископа-емерита УГКЦ, Блаженнішого кардинала Любомира (Гузара), який уділив братам-семінаристам своє Архиєрейське благословення, та побажав гурту розвиватися та не зупинятися на досягненому.

У квітні того ж року брати знову мали нагоду відвідати золотоверхий Київ, цього разу уже з єпископом-помічником Івано-Франківської Архиєпархії  владикою Йосафатом (Мощичом) та віце-ректором отцем Андрієм Чорненком.  Браття-семінаристи, як представники Івано-Франківської Митрополії вітали Блаженнішого Любомира (Гузара) із 40-вим ювілеєм Архиєрейського служіння.

В червні 2017 гурт у повному складі семінарійного хору «Благовіст» відвідав вічне місто Рим, де співом супроводжували святкові богослужіння присвячені 150-тій річниці канонізації святого священномученика Йосафата (Кунцевича), покровителя Івано-Франківської Духовної Семінарії.

У серпні 2017 року гурт «Εφφατά» разом із владикою Йосафатом (Мощичом) та ректором семінарії, протоієреєм Олесем Будзяком здійснив ще одну поїзду закордон, а саме до Польщі у м.Ярослав. Там брати мали можливість молитися перед чудотворною іконою Пресвятої Богородиці «Милосердя Двері», саме ця ікона на особисте прохання Святішого Отця, Папи Франциска відкривала ювілейний рік «Божого Милосердя» у  Ватикані.

Окрім літургійної діяльності учасники гурту також беруть участь у різних прощах та паломництвах в Україні та за Її межами. Також брати-семінаристи в моменти катехизацій зустрічаються із дітьми та молоддю нашої церкви, танцюють банси, проводять табори та просто працюють із молодими людьми.

ФОТОГАЛЕРЕЯ

На сьогоднішній день Братство нараховує понад 60 дійсних членів та велику кількість почесних, тобто осіб, що належать до Братства але, які уже закінчили навчання в ІФДС. Братство керується статутом, який у 2002 році потвердили Владика Софрон (Мудрий) та
митр. прот. Олег Каськів.

Кожен учасник Братства за власною волею вирішив присвятити своє життя в семінарії якійсь важливій справі, котра тим чи іншим чином слугувала б поширенню віри в Спасителя людства Ісуса Христа, в Його Святу Церкву та Його нездоланну Правду.

Згідно статуту, Братством керують загальні збори до яких входять усі учасники без винятку. Діяльність Братства координує управа до якої входять: Голова Братства, Заступник голови Братства, Секретар Братства; Скарбник Братства; Духівник Братства.

ГОЛОВА БРАТСТВА - бр. Михайло Макар

 

ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ БРАТСТВА - бр. Дмитро Белей

СЕКРЕТАР БРАТСТВА - бр. Юрій Залуцький

СКАРБНИК БРАТСТВА - бр. Павло Віра

ДУХІВНИК БРАТСТВА - о. Юрій Павлюк

 

У Братстві функціонує «Волонтерська Служба Місійно-Харитативної Діяльності», молитовний гурток та інформаційний відділ. Окрім того, Братство практикує, як приватну так і спільну молитовну практику.

Кожного тижня у семінарійній каплиці учасники Братства збираються на спільну молитву, а саме молебень до свого покровителя священномученика Йосафата, архієпископа Полоцького, який служить Духівник Братства о. Юрій Павлюк. Після завершення спільної молитви, слово мають як і учасники, так і управа на чолі з Головою Братства бр. Михайлом Макар. На цих зборах обговорюється план дій на майбутню діяльність та ті заходи, які уже вдалося реалізувати.

Братство священномученика Йосафата є доброю школою, в якій кожний вчиться бути християнином – слугою Бога і братом для кожного ближнього. Також це є добра практика для майбутньої священичої праці.

 

«Волонтерська Служба Місійно-Харитативної Діяльності»

Координатор ВС МХД –  Дмитро БЕЛЕЙ

Волонтер – це покликання. Кожного дня з нами трапляються різні негаразди, ми постійно наражаємося на труднощі, з якими частіше за все навіть не знаємо, як боротися. Життя українців сьогодні важке. Та сумуючи й нарікаючи, ми жодним чином не поліпшимо ситуацію. В таких умовах необхідно бути готовим, і в першу чергу це стосується семінаристів, щонайрішучіше віддати себе на служіння людям. Ніщо не є приємним Богові тою мірою, як така жертва.

Дана Волонтерська Служба, займатиметься євангелізацією та катехизацією дітей, молоді та людей з особливими потребами в лікарнях, пансіонатах, будинках нічного перебування, школах, інтернатах. Організовує спільні трапези, тематичні вечори, концерти.

Папа Франциск сказав, що волонтерство є образом Церкви, яка схиляється, щоби послужити ближнім.

 

МОЛИТОВНИЙ ГУРТОК

Відповідальний за Молитовний гурток – Іван ЗУБРИЦЬКИЙ

Як їжа це пожива для тіла так і молитва є поживаю для душі кожного християнина, а тим паче семінариста. Найважливіше місце у формації майбутнього священика займає молитва.

«Бо де двоє або троє зберуться в Моє Ім’я, там Я серед них» (Мт.18:20). Свята церква відзивається кожного разу на заклик Господа. У Братстві активно діє молитовний гурток для підтримки духовного здоров’я учасників та добра Церкви. Гурток у своїй практиці використовує різного роду молитви.

Кожного тижня відбувається зустріч учасників молитовного гуртка, але на цьому молитва не закінчується, під час тижня, від зустрічі до зустрічі учасники гуртка моляться до одного із святих вселенської церкви, випрошуючи ласки у свої наміреннях, а також у наміренні святішого Отця Папи Римського.

 

ВІДДІЛ ІНФОРМАЦІЇ

Відповідальний за Відділ інформації – Михайло ПАНЬКІВ

Григорій Сковорода писав: «Рослина без коріння всихає, людина без минулого не живе». Дана цитата філософа відкриває для нас важливість знання і розуміння історії, а особливої важливою є не тільки історія світська, але і історія Церкви. Зокрема вона є тією галуззю знань без якої не може обійтись формація жодної духовної особи.

Ми розуміємо що історія це не тільки події які відбувалися колись але і ті, що відбуваються зараз: рішення Папи, єпископів, стосунки Церкви та держави. Цю історію найперше в глобальному, а не місцевому плані ми можемо отримати через засоби мас-медіа.

Розуміння теперішнього життя церкви, про яке ми дізнаємось через новини, дає можливість семінаристам отримавши актуальну інформацію, бути більш загально освіченим, формувати світогляд, сприяє розвитку мислення і створює необхідну базу для душпастирської праці.

 

 

 

Іван (Йосафат) Кунцевич народився 1580 р. в міщанській родині Гавриїла і Марії, у княжому місті Володимирі-Волинському.

Дочірні категорії

Блоги + Інтерв'ю

Thumbnail Які у Вас були передчуття, коли Ви вперше їхали в зону, де відбуваються військові дії? Перша поїздка в зону бойових дій, це було таким дуже чітким кроком у невідоме. В моєму особистому досвіді...
Thumbnail З 21 по 23 жовтня в Івано-Франківській духовній семінарії ім. свщмч. Йосафата відбулись Дні духовної віднови, які проводив ігумен монастиря  Царя Христа, що в м. Івано-Франківську – ієрм....
Thumbnail Серед вірних УГКЦ шириться шпаргалка – інакше її не назвати – під сенсаційним заголовком «Мерзота запустіння: Маніпулювання Божим Милосердям». Якби це була «бумажка», яку зазвичай хулігани...
Go to top