Про Братсво священномученика Йосафата

В Івано-Франківській Духовній Семінарії вже не один рік активно діє братство священномученика Йосафата, архієпископа Полоцького, - одна з підструктур семінарії. Це є релігійна спільнота, яка створена з ініціативи семінаристів для більшої згуртованості та для всебічного духовного, інтелектуального і патріотичного виховання та розвитку семінаристів, а також здобуття ними практичних навичок, необхідних для душпастирської праці.

Історія Братства є досить давня. Воно існувало в Івано-Франківській (Станіславівській) Семінарії ще у довоєнні роки. Братство свщмч. Йосафата було засноване з ініціативи тодішнього єпископа-ординарія Григорія Хомишина. Він наголошував на тому, що майбутні священики мають наслідувати приклад свого покровителя св. Йосафата і нести Боже слово та любов до тих людей, які цього потребують.

На сьогоднішній день братство нараховує понад 60 дійсних членів та велику кількість почесних, тобто осіб, що належать до братства але, які уже закінчили навчання в ІФДС. Братство керується статутом, який у 2002 році потвердили Владика Софрон (Мудрий) та митр. прот. Олег Каськів.

Згідно статуту, Братством керують загальні збори до яких входять усі учасники без винятку. Діяльність братства координує управа до якої входять: голова братства, заступник голови братства, секретар братства; скарбник братства; духівник братства.

Свою діяльність братство акцентує на двох аспектах. Перший – це всебічний розвиток та вдосконалення членів, відвідування музеїв, театрів, пізнавально-відпочинкові поїздки, рекреація та реколекції. Другий – це праця зі світськими людьми.

У братстві функціонує «Волонтерська Служба Місійно-Харитативної Діяльності», біблійний, молитовний гурток та інформаційний відділ. Окрім того, братство практикує як приватну так і спільну молитовну практику.

Кожного тижня у семінарійній каплиці учасники Братства збираються на спільну молитву, а саме, - Молебень до свого покровителя священномученика Йосафата, архієпископа Полоцького, який традиційно очолює духівник братства о. Юрій Павлюк. Після завершення спільної молитви, слово мають як і учасники так і управа, на чолі з головою братства - бр. Михайлом Макаром. На цих зборах обговорюється план дій на майбутню діяльність та ті заходи, які уже вдалося реалізувати.

Братство священномученика Йосафата є доброю школою, в якій кожний вчиться бути християнином – слугою Бога і братом для кожного ближнього. Також це є добра практика для майбутньої священичої праці.

 

Управа Братсва священномученика Йосафата

Духівник Братсва - о. Юрій Павлюк

Голова Братства - Михайло Макар

Заступник Голови - Дмитро Белей

Секретар Братства - Юрій Залуцький

Скарбник Братства - Павло Віра

 

ВОЛОНТЕРСЬКА СЛУЖБА МІСІЙНО-ХАРИТАТИВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Координатор ВС МХД – Дмитро БЕЛЕЙ

Волонтер – це покликання. Кожного дня з нами трапляються різні негаразди, ми постійно наражаємося на труднощі, з якими частіше за все навіть не знаємо, як боротися. Життя українців сьогодні важке. Та сумуючи й нарікаючи, ми жодним чином не поліпшимо ситуацію. В таких умовах необхідно бути готовим, і в першу чергу це стосується семінаристів, щонайрішучіше віддати себе на служіння людям. Ніщо не є приємним Богові тою мірою, як така жертва.

Дана волонтерська служба займається євангелізацією та катехизацією дітей, молоді та людей з особливими потребами в лікарнях, пансіонатах, будинках нічного перебування, школах, інтернатах. Також цей відділ братства організовує спільні трапези, тематичні вечори та концерти.

Папа Франциск сказав, що волонтерство є образом Церкви, яка схиляється, щоби послужити ближнім.

 

БІБЛІЙНИЙ ГУРТОК

Відповідальний за Біблійний гурток – Тарас ДІДУХ

Біблія – непроста книга. Читання Біблії може знеохотити, бо дається воно важко. Часто вона здається надто складною. Як читати так, щоб не мати докорів сумління, що читання не є відповідним? Тим більше, в Церкві постійно наголошується, що Святе Писання читати треба. В учасників Братства є бажання читати та досліджувати Біблію, але вони не знають яким це способом краще зробити. Як наблизитися до Слова Божого, щоб знову не залишитися наодинці зі своїм розчаруванням?

Учасники гуртка намагаються зустріти і почути Бога, навчаються конкретних методів читання Святого Писання, розглядають історію Біблії та її екзегезу. Вивчення Святого Письма є одним із найголовнішим у формуванні майбутнього священика, тому завданням біблійного гуртка, є в першу чергу розбудити цікавість до вивчення і дослідження Слова Божого, щоби потім передавати іншим.

 

МОЛИТОВНИЙ ГУРТОК

Відповідальний за Молитовний гурток – Іван ЗУБРИЦЬКИЙ

Як їжа - це пожива для тіла, так і молитва є поживою для душі кожного християнина, а тим паче, - семінариста. Найважливіше місце у формації майбутнього священика займає молитва.

«Бо де двоє або троє зберуться в Моє Ім’я, там Я серед них» (Мт.18:20). Свята Церква відзивається кожного разу на заклик Господа. У братстві активно діє молитовний гурток для підтримки духовного здоров’я учасників та добра Церкви. Гурток у своїй практиці використовує різного роду молитви.

Кожного тижня відбувається зустріч учасників молитовного гуртка, але на цьому молитва не закінчується, під час тижня, від зустрічі до зустрічі, учасники гуртка моляться до одного із святих Вселенської Церкви, випрошуючи ласки у свої наміреннях, а також, - у наміренні святішого Отця Папи Римського.

 

ВІДДІЛ ІНФОРМАЦІЇ

Відповідальний за Відділ інформації – Михайло Паньків

Григорій Сковорода писав: «Рослина без коріння всихає, людина без минулого не живе». Дана цитата філософа відкриває для нас важливість знання і розуміння історії, а особливої важливою є не тільки історія світська, але і історія Церкви. Зокрема вона є тією галуззю знань без якої не може обійтись формація жодної духовної особи.

Ми розуміємо що історія це не тільки події які відбувалися колись але і ті, що відбуваються зараз: рішення Папи, єпископів, стосунки Церкви та держави. Цю історію найперше в глобальному, а не місцевому плані ми можемо отримати через засоби мас-медіа.

Розуміння теперішнього життя Церкви, про яке ми дізнаємось через новини, дає можливість семінаристам, отримавши актуальну інформацію, бути більш загально освіченими, формувати власний світогляд, а також, - сприяє розвитку мислення і створює необхідну базу для душпастирської праці.

 

Новини пов'язані з діяльністю Братсва

Фотогалерея

Вгору